Descrierea jobului

  • Experienta in operarea echipamentelor de laborator, experienta de lucru in tehnici analitice precum HPLC, GC, UV-VIS
  • Documentarea pe baza studiilor de literatura, pentru fundamentarea alegerii formulei pentru produsele noi;
  • Prepararea seriilor experimentale, seriilor pilot si participarea la fabricatia seriilor de validare pentru produsele dezvoltate;
  • Validarea metodelor analitice pentru determinarea concentratiei in subst. activa, a impuritatilor, profilului de disolutie, etc.
  • Evaluarea documentelor care insotesc materiile prime si materialele de ambalare;
  • Participarea la elaborarea documentatiei specifice: instructiuni de fabricatie, validare proces tehnologic;
  • Elaborarea specificatiilor de produs finit si a propunerilor de fabricatie pentru produsele dezvoltate
    Asigura asistenta tehnica la transferul tehnologic, introducerea in fabricatie a produselor noi;
  • Colaboreaza cu departamentele din cadrul companiei;
  • Implicare si monitorizare permanenta a proiectelor pe care le are in lucru;
  • Bune cunostinte de limba engleza (scris, vorbit);

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate: Chimie, Chimie Industriala, Farmacie, Biochimie
  • Experienta in domeniu - minim 3 ani
  • Gandire analitica
  • Abilitati de planificare si organizare
  • Spirit de echipa
  • Orientat catre gasirea si propunerea de solutii
  • Indemanare fizica, rabdare, precizie
  • Atentie la detalii
  • Seriozitate, disciplina.

Full-time

09:00 am - 17:00 pm

Oltenița

Uploading...
fileuploaded.jpg
Max 10 MB
Mulțumim! Aplicația ta a fost primită.
Eroare! Încearcă sa ne trimiți un mesaj pe pagina de contact sau contactează-ne telefonic.

Platforma de shop B2B & B2C

Plasează o comandă sau ia legătura cu un specialist pentru o consultanță gratuită pe platforma noastră de E-Shop